Koloseum VIVAT
Vstavané skrine-Nábytok

Firma sa špecializuje na výrobu a montáž vstavaných skríň a bezpečnostných dverí. Vybrať si môžete zo širokej škály materiálov, dekórov a dispozičných riešení skrine.


Dnes je středa 29. ledna 2020 svátek má Zdislava, zítra Robin

Nové jízdní řády

Leo Express se s nedotovanými vlaky vrhá i na trať, kde dosud jezdí pouze spoje objednané kraji či státem. Jednou denně bude z Prahy zajíždět až do Starého Města u Uherského Hradiště. Bude to večerní spoj z Prahy a ranní z východu Moravy.

Nejsem náročný člověk a ke štěstí mi stačí opravdu málo. Mnoho let jsem si přál aby Hare Krišna otevřela svojí jídelnu na Praze 4 abych se nemusel trmácet přes Prahu až na Palmovku. To se mi po dlouhých letech splnilo a již dva roky funguje Góvinda na Smíchově přímo proti Smíchovskému nádraží. Není to sice Praha 4, ale z Braníku to mám výhodnější než cestovat třeba na Háje. Přes Barranďák tam dojedu MHD, autem či na kole.

Následně jsem měl hned nové přání, podstatně náročnější, aby Pendolino zastavovalo v Prosenicích. Ano občas mám dost nerealistické sny :o)) A světe div se. Bůh mě má rád a od nového jízdního řádu budou vlaky LEO Expres jezdit přes Přerov. Přes železniční uzel v Přerově musejí jezdit vlaky úvratí, tedy přemístit lokomotivu na druhý konec vlaku, jelikož vlak od Ostravy na Prahu odjíždí stejným směrem, ze kterého přijel a naopak. Nevím kdy došlo ke změně a rychlíky z Ostravy na Prahu Přerov pouze míjejí, protože já jsem cestování vlakem objevil po letité odmlce opět v loňském roce.

Díky novému konkurenčnímu boji na železnici jsem v loni i letos cestoval na Moravu opravdu každý víkend od Března až do konce Října. V letošním roce nám počasí moc nepřálo a vikendy jsem trávil ve své Moravské vile pouze od Dubna do Září. Proč to nevyužít, když tři víkendy na Moravě vlakem mě vyjdou levněji než jedna cesta autem. Nelze také pominout fakt, že po cestě autem přijedu na chalupu unaven z cesty, kdežto po cestě vlakem dorazím vyspinkanej, odpočatý a s elánem užít si víkend v projíždkách na kole. Samozřejmě využívám in-kartu a včasnou jízdenku Českých drah a na příští rok se díky LE a S:)mile Clubu dostanu ještě na nižší náklady a bez přestupu v Olomouci. Halelujá! Velká škoda že Leo Expres převáží kočárky a invalidní vozíky, ale přepravu bicyklů si asi budu muset opět vymodlit :o).

Po mých nových zkušenostech v cestování se nemohu vyhnout hodnocení stravování na nádraží. Náhodným bloumáním po peróně v Přerově jsem objevil jídelnu z předrevoluční doby. Nedalo mi to nevyužít občas hotového, rychlého jídla a zjistil jsem, že na nádražní restauraci v Přerově se opravdu dobře najíte a zatím jsem nebyl nespokojen. Občas si zajedu na oběd a večeři si vezmu s sebou. Výhody asi nemusím rozebírat (fronty v supermarketu, vaření, mytí nádobí). Naproti tomu že se v Přerově stravuji spokojen v jídelně v pravdě historické, tak na Hlavním nádraží v Praze toliko spokojen nejsem. Ač je veškeré zázemí na Wilsoňáku po kompletní rekonstrukci s velkým výběrem fast foodů, já nadšen nejsem. Nebudu žádný řetezec kritizovat pouze pro to, že mně osobně nevyhovuje, chybí mi zde ale KFC který jako jediný v široké škále rychlého občerstvení preferuji.

Brioche Doree A café Cestující v Přerově čekající na rychlík do Prahy, prozatím s přestupem v Olomouci

Co si ale zkritizovat dovolím to je WC. Ne jeho kvalitu, ale cenu. Jíst, pít a vylučovat patří mezi nejzákladnější lidské potřeby. O kritice nedostatku toalet - nejen v Praze - bych mohl napsat samostatný článek. Stánek občerstvení na každém rohu a hygienické potřeby abych vykonával u keře (např. na Karláku). Zůstanu ale u Hlavního nádraží v Praze. Pouze v Potrefené huse dostanete kupón k použití toalety zdarma. Cena za vyčurání 20,- kč mi opravdu příjde přemrštená a když koukám na ten provoz tak jsem došel k závěru, že používání toalet na Wilsonově nádraží má zaplatit jeho rekonstrukci. Architekt dokonce opomněl v jiných fast foodech běžné umývadlo pro opláchnutí rukou. Vždy jsem byl přesvědčen, že toalety jsou povinným příslušenstvím každého restauračního zařízení. Z toho mě na můj dotaz vyvedla hygienická stanice pro Prahu 1:

Potrefená husa Burger King Pont Center

Vážený pane Dostálíku, k Vašemu dotazu ze dne 22.8.2013, zda existuje nějaký předpis, že mají mít restaurační zařízení neplacené hygienické zařízení uvádím: Zpoplatnění WC pro konzumenty vč. jejich řešení mimo provozovny stravovacích služeb neřeší žádný z právních předpisů v oblasti ochrany veřejného zdraví, tj. Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 852/2004 o hygieně potravin, zákon č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, v platném znění ani vyhláška MZČR č. 137/2004 Sb., o hygienických požadavcích na stravovací služby a o zásadách osobní a provozní hygieny při činnostech epidemiologicky závažných ve znění Vyhlášky č. 602/2006 Sb. S pozdravem Bc. Michaela Štěpánková oddělení hygieny výživy pobočka Praha centrum

Ceny toalet Ceník služeb Akce Klavíry po Praze

05.12.2013 21:32 | Autor: Gejzír | Více na: www.le.cz