Koloseum VIVAT
Portské víno

Kvalitní víno za přijatelné ceny není snadné sehnat, ale pro naší společnost portskevino.eu to je hračka. Jako přímý dovozce portugalských vín nabízíme dovoz těch nejkvalitnějších odrůd a také zajímavý blog a recepty ve kterých můžete portské využít. A jaké je to vaše neoblíbenější?


Dnes je čtvrtek 25. února 2021 svátek má Liliana, zítra Dorota

Konec katalogů stránek

Každý kdo si vytvoří svoje nové webové stránky má z nich jistě radost a hned by chtěl aby je každý viděl, přesvědčený o jejich účelnosti pro ostatní. Dříve jistě bylo nezbytné své stránky někde registrovart a zviditelnit, snad to svého času mělo i vliv na SEO, čím více katalogů na web odkazovalo tím se považoval za kvalitnější. Na seznamu katalogů seznamkatalogu.cz se jejich počet zastavil na 2847 naprosto mrtvých katalogů a to včetně samotného seznamu katalogů. Největší boom nastal když si studenti stahovali hotové scripty katalogů a s minimální námahou si jej upravili do vlastní podoby.

Dnes každý vyhledává na internetu s asistencí Googlu či Seznamu a to bohužel i v okamžiku kdy znají internetovou adresu daného webu. Pouze koulím očima když někomu diktuji zadej si vivat.cz a on to datluje do vyhledávače místo přímo do adresního řádku prohlížeče. Zpočátku jsem myslel že to dělají pouze ženy, ale když to vidím provozovat i mé inteligentní kamarády ... nemám slov. Vyhledávací roboti mají svoje algoritmy pro prohledávání internetu a zobrazování stránek dle relevantnosti dotazu. Bohužel mě mrzí že to hodně ovlivňuje komerce a zisk, ale o tom nechci dnes psát.

Koloseum Vivat vznikalo postupnou tvorbou za pomocí vlastních scriptů bez stažených předloh. Tak se pomalu nabalovalo na web více rubrik, inzertní část a diskuzní fórum. V současné době prošlo Koloseum další renovací a oživením a to v podstatě díky nové verzi PHP 7.1 kdy jsem musel v každé stránce přepsat kódování. Zároveň jsem toho využil ke změně kódování řetězců znaků z Windows-1250 na utf-8, což nebylo dříve možné z důvodu rozsáhlosti Kolosea se stovkami stránek. Rozhodl jsem se pro zachování katalogu stránek i když v podstatně omezenější verzi a očistil jsem Koloseum od všeho přebytečného co nebylo využíváno. To byla diskuze i inzertní části (seznamka, burza práce, auto-moto inzerce, bazar a realitní inzerce) ale také registrace uživatele.

Protože mi nečiní žádné potíže při každodenní kontrole a vyřizování emailů kontrolovat i nové požadavky pro zařazení odkazu do katalogu stránek ponechám Koloseum Vivat v současné podobě. Procházení požadavků a kontrolu jednotlivých webů ke vložení do katalogu stránek mám léty již tak propracováno že mi nezabírá mnoho času. Roboti vyhledávačů stále Vivat procházejí a hledají zde odkazy na nové weby.

Na závěr přikládám z nostalgie fotky z dob nějvětší slávy Kolosea Vivat.

Koloseum Vivat Inzertní část Diskuze

05.12.2017 20:10 | Autor: webmaster | Více na: www.seznamkatalogu.cz