Koloseum VIVAT
Vykurovacie a chladiarenske systémy

Prinášame pre vás efektívne a ekologicky úsporné zdroje vykurovania či chladenia do vašej nehnuteľnosti.


Dnes je úterý 26. března 2019 svátek má Emanuel, zítra Dita

Konec katalogů stránek

Každý kdo si vytvoří svoje nové webové stránky má z nich jistě radost a hned by chtěl aby je každý viděl, přesvědčený o jejich účelnosti pro ostatní. Dříve jistě bylo nezbytné své stránky někde registrovart a zviditelnit, snad to svého času mělo i vliv na SEO, čím více katalogů na web odkazovalo tím se považoval za kvalitnější. Na seznamu katalogů seznamkatalogu.cz se jejich počet zastavil na 2847 naprosto mrtvých katalogů a to včetně samotného seznamu katalogů. Největší boom nastal když si studenti stahovali hotové scripty katalogů a s minimální námahou si jej upravili do vlastní podoby.

Dnes každý vyhledává na internetu s asistencí Googlu či Seznamu a to bohužel i v okamžiku kdy znají internetovou adresu daného webu. Pouze koulím očima když někomu diktuji zadej si vivat.cz a on to datluje do vyhledávače místo přímo do adresního řádku prohlížeče. Zpočátku jsem myslel že to dělají pouze ženy, ale když to vidím provozovat i mé inteligentní kamarády ... nemám slov. Vyhledávací roboti mají svoje algoritmy pro prohledávání internetu a zobrazování stránek dle relevantnosti dotazu. Bohužel mě mrzí že to hodně ovlivňuje komerce a zisk, ale o tom nechci dnes psát.

Koloseum Vivat vznikalo postupnou tvorbou za pomocí vlastních scriptů bez stažených předloh. Tak se pomalu nabalovalo na web více rubrik, inzertní část a diskuzní fórum. V současné době prošlo Koloseum další renovací a oživením a to v podstatě díky nové verzi PHP 7.1 kdy jsem musel v každé stránce přepsat kódování. Zároveň jsem toho využil ke změně kódování řetězců znaků z Windows-1250 na utf-8, což nebylo dříve možné z důvodu rozsáhlosti Kolosea se stovkami stránek. Rozhodl jsem se pro zachování katalogu stránek i když v podstatně omezenější verzi a očistil jsem Koloseum od všeho přebytečného co nebylo využíváno. To byla diskuze i inzertní části (seznamka, burza práce, auto-moto inzerce, bazar a realitní inzerce) ale také registrace uživatele.

Protože mi nečiní žádné potíže při každodenní kontrole a vyřizování emailů kontrolovat i nové požadavky pro zařazení odkazu do katalogu stránek ponechám Koloseum Vivat v současné podobě. Procházení požadavků a kontrolu jednotlivých webů ke vložení do katalogu stránek mám léty již tak propracováno že mi nezabírá mnoho času. Roboti vyhledávačů stále Vivat procházejí a hledají zde odkazy na nové weby.

Na závěr přikládám z nostalgie fotky z dob nějvětší slávy Kolosea Vivat.

Koloseum Vivat Inzertní část Diskuze

05.12.2017 20:10 | Autor: webmaster | Více na: www.seznamkatalogu.cz