Koloseum VIVAT
Osivo-Poľnohospodárstvo

Firma prináša množstvo klasických aj špeciálnych poľnohospodárskych plodín. Vybrať si môžete zo širokého sortimentu olejovín, strukovín, obilnín, trávy a datelinovín a pod. Okrem týchto plodín firma tiež ponúka zemiaky, slad a mnoho ďalšieho.


Dnes je pondělí 30. března 2020 svátek má Arnošt, zítra Kvido

Bydlím u Jadranu

Vodní nádrž Jadran s rozlohou 7,2 ha se nachází na pravém břehu Bečvy u cyklotrasy mezi Osekem nad Bečvou a Lipníkem nad Bečvou. Jezero vzniklo v roce 1998 na zelené louce vybagrováním pro účely rekreačního koupání a rybolovu. Na protějším břehu u silnice z Oseka nad Bečvou do Oldřichova se nachází pískovna s dalším známým názvem Balaton.

Příjezdová cesta Levý břeh Pravý břeh Bečva Pláž Nudistická pláž

Vypuštěný Jadran

Osek nad Bečvou, v jejímž katastru Jadran leží, má povolení napouštět povrchovou vodu ze Strhance, ale pouze pokud je čistá. Nejedná se pouze o přírodní koupaliště ale i o soukromý rybářský revír a za svou dvacetiletou historii nebyl Jadran nikdy vypuštěn. Chybí mu totiž požerák či jakékoliv jiné vypouštěcí zařízení. Letos na podzim nastala ovšem zásadní změna a tak mohu konečně nakouknout až na dno jezera.

Jižní břeh u Bečvy I po vypuštění Jadranu zůstaly na dně rozměrné kaluže Pohled z levého břehu Západní pohled Vstup z nuda pláže Vypuštěný Jadran

Přečerpání nádrže proběhlo 28.října 2019 za pomoci dobrovolných hasičů z Oseka, Přerova, Olomouce i Prostějova pomocí výkonných čerpadel, čož zanechalo stopy na břehu Bečvy.

Vymletý břeh Bečvy Následky vypuštění Jadranu Vymletá díra

05.12.2019 13:18 | Autor: Radim | Více na: www.oseknadbecvou.cz/rybarsky-revir-jadran/ms-6889