Koloseum VIVAT
MilujuVictorku.cz

Victoria“s Secret patří mezi nejvyhledávanější značky spodního prádla na světě. Kalhotky a podprsenky od amerického výrobce Victoria“s Secret.


Dnes je sobota 16. ledna 2021 svátek má Ctirad, zítra Drahoslav

Bydlím u Jadranu

Vodní nádrž Jadran s rozlohou 7,2 ha se nachází na pravém břehu Bečvy u cyklotrasy mezi Osekem nad Bečvou a Lipníkem nad Bečvou. Jezero vzniklo v roce 1998 na zelené louce vybagrováním pro účely rekreačního koupání a rybolovu. Na protějším břehu u silnice z Oseka nad Bečvou do Oldřichova se nachází pískovna s dalším známým názvem Balaton.

Příjezdová cesta Levý břeh Pravý břeh Bečva Pláž Nudistická pláž

Vypuštěný Jadran

Osek nad Bečvou, v jejímž katastru Jadran leží, má povolení napouštět povrchovou vodu ze Strhance, ale pouze pokud je čistá. Nejedná se pouze o přírodní koupaliště ale i o soukromý rybářský revír a za svou dvacetiletou historii nebyl Jadran nikdy vypuštěn. Chybí mu totiž požerák či jakékoliv jiné vypouštěcí zařízení. Letos na podzim nastala ovšem zásadní změna a tak mohu konečně nakouknout až na dno jezera.

Jižní břeh u Bečvy I po vypuštění Jadranu zůstaly na dně rozměrné kaluže Pohled z levého břehu Západní pohled Vstup z nuda pláže Vypuštěný Jadran

Přečerpání nádrže proběhlo 28.října 2019 za pomoci dobrovolných hasičů z Oseka, Přerova, Olomouce i Prostějova pomocí výkonných čerpadel, čož zanechalo stopy na břehu Bečvy.

Vymletý břeh Bečvy Následky vypuštění Jadranu Vymletá díra

Doplnění 3.12. 2020: Letos došlo k posílení ekostabilizační funkce prostřednictvím odstranění dnového sedimentu a vybudování požerákového objektu za 11,5 miliónu korun, s přispěním Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Odbahnění nádrže Stavba požeráku Hotové dílo

05.12.2019 13:18 | Autor: Radim | Více na: www.oseknadbecvou.cz/rybarsky-revir-jadran/ms-6889